19.5.2023
 
Výpověď z nájmu – budova Chabařovická

Naše škola sídlí od roku 2012 v budově, kterou si pronajímá od Městské části Praha 8. Škola dostala v červnu 2021 výpověď z nájmu. Výpovědní lhůta je podle platné smlouvy 5 let, v srpnu 2026 výpovědní lhůta skončí. „Od roku 2021 jsme předložili městské části několik návrhů řešení, jedním z nich je třeba finanční příspěvek školy na rekonstrukci budovy. Během téměř dvou let komunikace se vedení školy nepodařilo domluvit s městskou částí na pokračování nájmu,“ říká ředitelka školy Hana Nápravníková.
Kvůli nejistotě, která nyní ohledně budoucnosti školy na Praze 8 panuje, sepsali rodiče našich žáků petici na podporu školy. Petici předali na jednání zastupitelstva městské části dne 17.5.2023. Petici podepsalo více než 1500 občanů Prahy 8. Rodiče napsali také otevřený dopis, na který dostali odpověď od radního Matěje Fichtnera, který má od roku 2022 oblast školství na Praze 8 na starosti. Odkaz na otevřený dopis ZDE a odpověď na něj ZDE.
„V zájmu dětí a rodičů je nadále zůstat v nájmu v budově Chabařovická i po roce 2026,“ potvrzuje ředitelka školy.
Podrobné informace: napravnikova@gtmskola.cz