Sport macht fit!

Logo_Stubaier Gletscher.jpg Logo_Erasmus.jpg

V rámci dvouletého mezinárodního projektu Erasmus+ strávili naši čtvrťáci od 12. – 18. dubna 2015 sedm dní v rakouské Stubai. Kromě lyžování nás čekal společný projekt s dětmi druhé třídy z partnerské školy Grundschule Neder.
Nejprve jsme si prohlédli školu, pozdravili kamarády ve všech třídách, zazpívali jim české písničky a zažili jsme, co je to společná „gesunde Jause“ a aktivní přestávka na zahradě s výhledem na úžasné vrcholky hor.
Děti si navzájem představily národní sporty České republiky a Rakouska (s power-pointovými prezentacemi). Naše děti při prezentacích v německém jazyce vůbec nezklamaly!
Dále jsme hráli sportovní hry, s trenérem jsme absolvovali workshop zdravého běhání a důležité relaxační techniky. Následovalo společné plavání v bazénu.
Jeden podvečer jsme si prohlédli základnu záchranné horské služby a vyslechli si přednášku o nebezpečí hor, doprovázenou promítáním obrázků z různých záchranných akcí. Také jsme si mohli prohlédnout úžasné vybavení záchranářů.
Předposlední den jsme začali návštěvou Eisgrotte (ledové jeskyně) spolu s rakouskými dětmi. Poté jsme lyžovali ve smíšených skupinkách a rakouský pan ředitel nás moc chválil, jak dobře lyžujeme. Po obědě byl závod ve slalomu a odpolední lyžování ve slunci. Den jsme zakončili opět večerním plaváním. Bylo to moc prima, němčina nám šla a ve Stubai jsme se cítili jak doma!


Erasmus in Stubai {„component“:“album“,“open“:false,“userData“:{„id“:“57″,“items_per_page“:10}}