Nástěnka pro žáky a školní knihovna

Dětský školní časopis Schüleráček ZDE

Školní knihovna

Milé děti.

V naší školní knihovně si můžete půjčovat české i německé knížky i v období online výuky. Knížku si vyberete ze seznamu knížek a objednáte pomocí objednávkového formuláře online. Slečna Zárubová vám ji pak připraví do infocentra, kde si ji budete moct vyzvednout i vrátit. Výpůjční doba je 1 měsíc.

Zajímavosti pro naše žáky

Utržené sluchátko

Podcast je určený 8–11letým dětem, ale nejen vám.
V krátkých epizodách se setkáte se starostmi a situacemi, které denně zažíváte. Od vrstevníků uslyšíte, jak si poradit např. se zradou kámošky, poznámkou, strachy atd.
Link: https://anchor.fm/utrzene-sluchatko

Pátrání s Rumcajsem, Mankou a Cipískem

Ahoj děti,

Městská část Prahy 8 pro vás připravila od 28.8. – 19.9. 2021 pátrací hru po sídlišti Ládví. Připojte se! Více informací najdete ZDE nebo ZDE.

 

 

Jarní stezka pro Mravenečky a prvňáčky

Ahoj děti, 

už Vás nebaví být doma, nebo chodit na procházky pořád na jedno místo? Paní učitelka Kristýna připravila pro naše Mravenečky z 0. ročníku Jarní stezku plnou úkolů, přijďte si jí také projít. Čeká Vás 3km procházka s 18 stanovišti, spousta úkolů a na konci malá odměna. Jen po cestě dávejte dobrý pozor, ať najdete to správné heslo k jejímu vyzvednutí. Stezka je vhodná pro předškoláky, ale ani prvňáčci by se nemuseli nudit. Start i cíl je u naší školy. Můžete dát o stezce vědět i Vašim kamarádům. Stezka bude přístupná od 22.3. do 5.4.

Informace na: jarnistezka@gmail.com

Zároveň vyhlašujeme soutěž o nejhezčí obrázek – Zážitek na Jarní stezce. Obrázky můžete posílat na výše uvedený email. Jejich zasláním souhlasíte s publikováním na facebookové stránce ZŠNČP.  Obrázky zasílejte do 6.4.2021, všechny pak vložíme najednou. Jednoho výherce vybere porota a jednoho výherce vylosujeme, šanci tedy mají všichni. O co hrajeme? – 2x cestovatelský balíček a nějaké překvapení k tomu. 

Těší se na Vás kuřátko Emička

Online pomoc studentů z GTM

Tři studenti z kvinty na Gymnáziu Thomase Manna připravili pro naše děti nabídku online kroužku.

Hlavním problémem online výuky je, že se děti navzájem nepotkávají a chybí jim kontakt s vrstevníky a možnost potkat se s dětmi z ostatních tříd. Studenti zorganizovali online setkávání v pondělí a ve středu odpoledne, bližší informace posílám v letáčku v příloze. Nabídka platí pro všechny děti a kroužek je zdarma, je možné vyzkoušet i jednu hodinu. Více informací ZDE. V případě zájmu prosím kontaktujte slečnu Zatloukalovou, která vám (vašim dětem) pošle pozvánku (zatloukalovaka@gtmskola.cz).

Studentům moc děkujeme za aktivní přístup a snahu pomoct ostatním dětem.

 

Pozvánka na CVIČ-E-NÍČKO

Milé děti.

Máte-li chuť si zacvičit, přihlašte se do klubu www.funatic.webooker.eu
na online cvičení s Verčou Steinerovou.

 

 

 

Nová jazyková aplikace LangBee !

Procvičování funguje stejně jako ve WocaBee. LangBee však není určena pro školy, ale pro jednotlivce či samouky. Aplikaci LangBee, podobně jako WocaBee, není třeba instalovat a funguje na všech zařízeních – mobilu, tabletu i počítači. Aplikace je vhodná již od 10 let a těší se velké oblibě i u dospělých.

Vyzkoušej LangBee zdarma a vyhraj!
Stačí se zaregistrovat na www.langbee.app a splnit v aplikaci alespoň 1 bezplatný DEMO kurz do 14. 2. 2021. Ze všech, kdo splní jednoduchou soutěžní podmínku (splní alespoň 1 DEMO kurz), vylosujeme výherce 15. 2. 2021 a následně je budeme osobně kontaktovat. Výsledky losování budou zveřejněny také přímo v aplikaci.

 

Tábor už je bohužel plně obsazen 🙁

Milé děti.

Máte chuť jet v létě od 18. – 24.7.2021 s naší školou na Jo-Yo tábor do Německa do Querxenlandu? Zažít hodně legrace a přitom se naučit ještě lépe německy? Pokud ano, podrobnější informace najdete zde:

Milé děti.

Podívejte se na video „Planeta v nouzi“. Co tomu říkáte? Neměli by s tím dospělí něco dělat?

 

11.11. 2020 | Film Fany a pes

Doporučujeme dětem film Fany a pes, který budou dávat v češtině v úterý 17.11. v 9 hod na déčku.
Dvanáctiletá Fany a ušatý pes se stanou svědky událostí, které změní budoucnost celé země. Napínavý i laskavý animovaný film, který dětem přibližuje revoluční rok 1989. Režie Matthias Bruhn a Ralf Kukula

10.11. 2020 | Děti, čtěte hodně a rády!

Město Praha a německý Hamburg se přátelí již 30 let, a tak chceme toto přátelství náležitě oslavit. Vytvoříme Čtenářský most, který můžete pomoct stavět i vy přečtením co nejvíce stránek. Každá přečtená česká nebo německá stránka se počítá! Ale vyberte si knížky, které vás baví a zajímají. Abyste z nich měly také radost. A tak hurá do čtení 🙂

Vytiskněte si čtenářský seznam, kam budete vyplňovat počet stránek, které jste přečetli. Společně tak s dalšími českými a německými školami vytvoříme most, který Prahu a Hamburk propojí. Seznam s přečtenými stránkami můžete nechat na infocentru, nebo poslat paní učitelce třídní, případně rovnou Pavle Krummackerové, která sečte všechny přečtené stránky za naší školu a pošle do Hamburku.

3.11. 2020 | Pravidla online výuky

Milé děti,

Zopakujte si pravidla online výuky, aby se nám společně pracovalo rychleji a lépe :-).

23.10. 2020 | Podzimní prázdniny

Ahoj holčičky a kluci, milí rodiče,

čekají nás bohužel trochu divné podzimní prázdniny. Buďte na sebe opatrní, buďte ohleduplní k ostatním a dodržujte opatření z tabulky.

5.10. 2020 | Možnost objednat školní oblečení

Ahoj holčičky a kluci. 
Možná už jste ze školní mikiny nebo trička vyrostli. 
Možná hledá Ježíšek tip na zajímavý dárek.
Od 5. – 19. října 2020 máte opět možnost objednat školní oblečení, tentokráte online ZDE.
Neváhejte, na objednání je pouze pár dní!!!

8. 9. 2020 | Adam und unsere Schule
Reportáž o Adamovi z naší školy na Arte.cz můžete shlédnout ZDE.

24. 8. 2020 | Deutsch mit Markéta
Naše bývalá paní učitelka němčiny Markéta pro vás natáčí zajímavá videa v němčině. Podívejte se na ně ZDE.

24. 6. 2020 | Erasmus e-Book  „Hase Felix in Tschechien“
Die Klassen 5.AB haben ein e-Book „Hase Felix in Tschechien“ für das Erasmus-Projekt geschrieben. Das Buch kannst du dir HIER ansehen.

19. 6. 2020 | Online angličtina

Tandem – specialista na výuku němčiny a angličtiny – nabízí online angličtinu pro žáky ZŠ. Bližší informace ZDE.