Adopce na dálku

Od roku 2003 se celá naše škola každé září účastní projektu „Babí léto”. Vyrábíme dárky, které pak prodáváme, a získáváme tak finanční prostředky na podporu projektu “Adopce na dálku”. Do roku 2012 jsme podporovali našeho kamaráda Kantaraju, poté jsme do roku 2020 posílali peníze naší kamarádce Josně, ale i ta už školu dokončila a stala se z ní lékárnice.

Od roku 2020 vybíráme na studium našeho nového adoptivního chlapce z Indie, který se jmenuje Shreyas R a je mu pět let. Vybrané peníze mu posíláme přes Arcidiecézní charitu Praha do Vidyaranya Higher Primary School, aby mohl chodit do školy jako my. Děkujeme všem dětem a rodičům za podporu našeho nového kamaráda v Indii.

Shreyas R.
je aktivní chlapec. Rád se učí anglickou abecedu a básničky. Baví ho kreslit a vybarvovat obrázky. Pomáhá mamince s jednoduchými domácími pracemi a chodí na menší nákupy. Ve volném čase si rád s kamarády hraje na zloděje a policisty. Má rád oslavy, kdy se sejde celá rodina a dodržují různé tradice. V budoucnosti by se rád stal vojenským důstojníkem.

Tatínek podniká jako elektrikář, ale sehnat pravidelnou práci není jednoduché. Někdy zůstane úplně bez příjmů. Většina elektrikářských prací je v rukou vedoucích staveb, kteří mají svoje vlastní zaměstnance. Maminka pracuje jako čistička arekových ořechů. Rodiče velmi podporují svoje děti ve studiu, aby měly lepší budoucnost a každý večer tráví společně čas u večeře. Vlastní malý domek, ale vzhledem k jejich nepravidelnému příjmu je pro ně těžké zajistit denní potřeby a zároveň vzdělání pro děti.

 

  • 11/2019 – Výtěžek Galerie babí léto činil letos 11.614,- Kč. Tuto částku posíláme přes Adopci na dálku naší holčičce Josně do Indie, aby mohla chodit do školy, jako české děti. Děkujeme všem přátelům školy za příspěvek. Dárky vyrobili žáci a žákyně 3., 4. a 5. tříd naší školy.
  • 9/2020 –  Dopis od Shreyase
  • 5/2021 – Dopis a obrázek od Shreyase