Protože od března 2020 byly školy kvůli koronaviru uzavřené, museli jsme téma „Der Hase Felix schreibt weiter“ přizpůsobit nastalé situaci. Děti byly doma a učili jsme online. Děti nemohly cestovat. Přemýšleli jsme, jak tedy toto téma pojmout, aby děti mohly pracovat online.

Rozhodli jsme se přečíst online německou knížku „Hase Felix“, přeložit si ji do češtiny a nechat se inspirovat. Poté měly děti za úkol vybrat si své oblíbené místo v České republice, vyfotit ho (nebo najít fotku na internetu) a popsat ho. Poté jsme texty překládali do němčiny.

Děti pracovaly v Google prezentaci, takže se naučily i nové online metody práce. Každý žák a žákyně vytvořili jednu stránku, a tak vznikla celá online knížka o České republice. Na závěr jsme zorganizovali soutěž o obrázek na obálku knihy a vybrali ten, který v soutěži zvítězil. Hotovou knížku jsme poslali našim partnerům do Vídně a Schildow. Na oplátku jsme obdrželi knížky také od nich.

Zároveň jsme se v hodinách němčiny učili o německy mluvících zemích v Evropě (Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko). Nyní už děti ví, s jakými zeměmi sousedí, jaká jsou jejich hlavní města, znají jejich velkoměsta, řeky, hory a jezera, ale také známé historické nebo současné osobnosti. Také jsme si povídali o místních specialitách a děti vařily podle německých receptů doma svým rodinám. Na závěr děti zjišťovaly, co se ve které zemi vyrábí (hodinky a sýr ve Švýcarsku, Mozartovy koule a lyže v Rakousku a Gummibärchen a kukačkové hodiny v Německu).