Návštěva v Pirně – 4. třída

Pirna

Neděle
Milí rodiče,
posíláme pozdrav z Pirny. Skupinky Pirňačky, Bobři, Emil und die Detektive, Hopíci a Kirschen navštívily hrad Königstein, kde absolvovaly Burgrallye, vyluštily první hádanku ze středověku a teď už jdou spát. Zítra se jede do Drážďan a v úterý se děti stěhují do německých rodin ke svým německým kamarádům. Všichni už se těší! První fotky na web dorazí v úterý večer… Dobrou noc.

Pondělí
Dnes návštěva Hygienemuseum – speziell für Kinder. Děti koukaly! Odpoledne Stadtrallye durch Dresden – Emilové a Pirňačky vyhráli. Večer balíme kufry a ráno hurá do gymnázia! Dobrou noc.

Úterý
Dnes se děti sešly se svými německými kamarády. Dopoledne společné hry a sportovní dopoledne ve škole, odpoledne děti odchází do německých rodin. Zítra nás čeká první společný výlet do Erich-Kästner-Museum. Všechny zdravíme!

Středa
I přesto že dnes není nejlepší počasí, těšíme se na večerní grilování. Dopoledne scéna Emil a detektivové, odpoledne procházka po Pirně. Dozvěděli jsme se, že i Karel IV. několikrát Pirnu navštívil. Zítra poslední společný výlet do přírody a hurá domů.

Čtvrtek
Dnes nádherný výlet do kamenného města. Potom jsme se rozloučili s našimi německými kamarády a uháníme ve vlaku ku Praze!