Hory – Oddech 1B, 2B, 3A

Hory – Oddech

Třídy 1.B, 2.B a 3.A dojely v pořádku na hory, kde je spousta sněhu.

Sobota večer
Máváme ze závějí – cesta nám rychle utekla a už od Trutnova byla vidět krásně zasněžená Černá hora. Jízda rolbou byla velký zážitek, všude závěje sněhu a obrovské rampouchy. Užili jsme se bobování, koulování a těšíme se zítra na lyže – dobrou noc!

Neděle
Krakonoš nám poslal docela velký mráz – nevadí. Lyžujeme dopoledne i po obědě, máme pět lyžařských družstev a i úplní začátečníci už umějí stoupat do svahu a sjíždět v pluhu. Vyzkoušeli jsme dnes sjezdovky – u lesa, Eso, Klondike a Smrk. S velkým nadšením se druháci a třetáci vypravili po svačině na běžky. Je to super – dorazili jsme až na Kolínskou boudu pozdravit děti, které přijely dneska. Asi půjdeme hned po večeři do sprch.

Pondělí
Tady otužilí horalé – zdravíme z vymrzlých sjezdovek ozářených sluníčkem. Družstva Medvědi, Tučňáci, Sovičky a Tuleni jezdí už na všech sjezdovkách v Peci, začátečníci Sněhuláci se dnes naučili jezdit na vleku poma a zvládli sjezdovku Eso. Velká pochvala všem – nikdo nefňuká a všichni se moc snaží. Pan kuchař vaří skvěle, fronta na přidání palačinek byla málem až před chalupu!

Úterý
V úterý ráno hlásil teploměr 15 pod nulou, nabalili jsme se a vyrazili na běžkách i pěšky na Lesní boudu. Těšili jsme se na prohlídku farmy a nově narozená jehňata. Běžkaři zvládli zpáteční okruh přes Hrnčířské boudy, celkem to bylo 6 km. Odpoledne jsme si užili dovádění na hřišti a v závějích, prohřáli jsme se ve vířivce a těšíme se na večeři a borůvkový koláč.

Středa
Haló, tady zprávy ze závějí od mražených lyžařů ve žlutých vestičkách! Ráno na teploměru 11 po nulou a k tomu vítr a chumelenice, statečně jsme vydrželi do 11:30 a těšili se na horký čaj a oběd. Odpoledne už bylo líp. Trénujeme na zítřejší závody, všichni už zvládnou vleky a sjezdovky Mulda a Eso, tři družstva jezdí i na Bramberku, Javoru a Zahrádkách. Během karnevalu jsme si užili prima hry, tancování a oslavili jsme Tomáškovy 7. narozeniny a Sebíkův svátek. Máme rozlosovaná startovní čísla, jdeme do peřin. Zítra držte palce, závodníků je hodně, medailí jen pár!

Čtvrtek
Ráno opět 10 pod nulou, k tomu vítr a sněžení. Pro závod ne úplně ideální podmínky. Slalom začíná nejlepší družstvo tuleňů, přidávají se další. Vše měří digitální časomíra, některé výsledky nás hodně překvapily. Odpoledne běžecký závodo ve čtyřech kategoriích s hromadným startem, velký boj o pozice. K večeru nás navštívil člen Horské služby a vyprávěl nám o nebezpečí hor a o první pomoci v terénu. Celým hotelem voní buchtičky s krémem, jdeme na večeři. Zítra poslední den lyžování a balíme. Objednáváme rolby a vypadá to na přistavení busu v 9:30, příjezd do Prahy po 13 hod., upřesníme přes SMS.