Hory 1.B + 2.A

Hory

Sobota 21.3.
Cesta do Pece nám s pohádkami rychle utekla, už před polednem jsme nasedali do rolby a těšili se na cestu k hotelu Oddech. Ubytování a vybalování nám šlo jako po másle, odpoledne jsme se pokoušeli postavit sněhuláky, ale sníh je dost přemrzlý , moc to nešlo. A tak bylo nejlepší jen jezdit na pekáčích a řádit ve sněhu.Pořádně nám vyhládlo, pan kuchař už nám chystal knedlo – vepřo – zelo. Chystáme se do postýlek a zítra hurá na lyže. Dobrou noc.

Neděle 22.3.
V neděli ráno nám Krakonoš první lyžování moc neusnadnil: -5 pod nulou, vítr a mlha. Statečně jsme lyžovali celé dopoledne, na vleku se naučili jezdit všichni. Vymrzlí jsme se vrátili na oběd a odpoledne už nás na sjezdovkách vítalo sluníčko. Před večeří jsme psali pohledy, čekejte pošťáka. Dobrou noc.

Pondělí 23.3.
Máme za sebou druhý den lyžování, sluníčko, téměř prázdné sjezdovky a parádní sníh. Pět šikovných družstev lyžařů – Tučňáci, Tuleni, Yetíci, Medvědi a Sněhuláci pilně trénují, jezdíme na Javoru, Smrku a Zahrádkách. Večerní fronta na palačinky nebrala konce, zítra máme odpočinkový den a čeká nás malý výlet. Na lyže se vydáme až ve středu.

Středa 24.3.
Po snídani jsme se vydali na dlouhou procházku k Lesní boudě. Cestou jsme plnili nejrůznější úkoly a hádanky, hledali jsme poklad. V cíli nás čekala prohlídka malé farmy. Na zpáteční cestu jsme se posilnili horkou čokoládou nebo zmrzlinkou. Odpoledne nám člen Horské služby vyprávěl o nebezpečí hor a poskytování první pomoci. Užili jsme si i dovádění na hřišti a štafetové hry na sněhu, těšíme se zítra na lyže.

Čtvrtek 25.3.
Středa byla ve znamení příprav na zítřejší závody. Máme malý rekord – už v 9:05 byly všechny děti po snídani a připravené na lyžování před hotelem. Nikdo nezapomněl skipas, helmu, vestu, rukavice, brýle, hůlky! Bylo zapnutých všech 80 lyžáků a namazaných 40 ksichtíků! Sluníčko svítilo celý den, jezdili jsme na všech sjezdovkách. I družstvo Yetíků už umí jezdit na kotvě a nikdo nám nepadá. Vyřádili jsme se ve vířivce a s napětím jsme losovali pořadí startovních čísel. Jupí na večeři – Kamil uvařil skvělé buchtičky

Pátek 26.3.
Počasí na závody nebylo ideální, ráno pršelo a mlha nám schovala celou trať. Přesto se všichni závodníci na start dostavili a závod ve dvou kolech dokončili. Počítáme časy, píšeme diplomy, zítra budou medaile. Odpolední lyžování bylo kvůli počasí a únavě trochu kratší, v podvečer jsme se vydováděli na karnevale.