C1 – Erasmus – Schildow – 5.B

Erasmus – Schildow

Naše německá partnerská škola Europaschule am Fließ v německém Schildow oslavila letos 20 let od svého založení. A 18 dětí ze třídy 5.B bylo při tom a zúčastnilo se od 23. – 27.9.2019 v Schildow příprav i samotné oslavy „Europafest“. Naše děti na slavnosti prezentovaly Základní školu německo-českého porozumění i Českou republiku. Při té příležitosti jsme navštívili také Berlín, kde jsme absolvovali Rallye „Berliner Mauer“ a dále jsme šli po stopách Emila z knížky „Emil und die Detektive“ od Ericha Kästnera.

Na Europafestu prezentovaly naše děti Českou republiku nejprve prvňáčkům a odpoledne všem malým i velkým zájemcům. Při zahájení zazpívaly na podiu české písničky a poté se čtyři skupinky českých dětí vystřídaly u českého stánku. První skupinka promítala prezentaci o České republice, druhá dělala kvíz o ČR se stavebnicí LÜK, třetí učila děti zpívat písničku Kočka leze dírou a čtvrtá vyráběla obložené chlebíčky, které všem návštěvníkům moc chutnaly.

Na Europafestu se prezentovaly všechny státy EU. Děti si tak mohly zahrát různé evropské hry, luštit kvízy, účastnit se sportovních aktivit, ochutnat evropské speciality nebo si zatancovat na národní hudbu evropských států. Všem se slavnost moc líbila.

Video 2 – Tanec s německými prvňáčky