Družina 9/2021

1A
Nový školní rok zahájili prvňáčci seznamováním a poznáváním nových kamarádů. Vytvořili jsme si narozeninový kalendář a snažili se hrát co nejvíce her na zahradě. 

1B
Školní družina tento rok otevřela 7 oddělení, které jsme naplnili. Všichni byli seznámeni s provozem a řádem ve školní družině. Bylo krásné počasí a děti běhaly venku, hrály hry a užívaly si sluníčka. Pomalu jsme začali s tvořením. Naučili jsme se nové jednoduché techniky. Vznikly krásné obrázky kaštaňáků, žaluďáků i zavařených kompotů. Také hrajeme oblíbené pohádky.

2A
V družině 2.A jsme se moc rádi po prázdninách sešli a užívali si společně hračky v družině – novou kuličkovou dráhu, koleje, stavebnice, panenky, zvířátka i hezké počasí na družinové zahradě. Opět po roce jsme si nakreslili nový třídní erb a namalovali náš společný strom. Naučili jsme se píseň Září od pánů Svěráka a Uhlíře. Taky jsme kontrolovali všechny družinové puzzle.

2B
A máme tu další školní rok! Všichni jsme se moc těšili. Na celý tento školní rok jsme odcestovali do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Byli jsme rozděleni do 4 kolejí a budeme soutěžit o velkou výhru na konci roku, co to ale bude je jedno velké překvapení. Vyrobili jsme si erby našich kolejí, zasoutěžili jsme si, kdo postaví větší věž z kostek na čas a vyzkoušeli jsme si složit některé origamy.

3A
Nový školní rok 2021/2022 zahájili žačky a žáci duchem Jana Amose Komenského “škola hrou”. V tomto duchu děti  střídali činnosti pro školu a zábavné aktivity či hry. Ve vzájemné spolupráci se 2.B vznikly parníky a žabičky z papíru.

3B
V měsíci září děti z 3.B zářily, protože začala škola a konečně se po prázdninách opět viděly. Naše družina se přestěhovala na jiné místo, a tak si hrajeme ping-pong, dělíme se o houpačky s mravenečky, vyrábíme a také jsme si oblíbili hru Activity. Holky v odpoledních hodinách postavily u Mravenečků vysokou věž a kluci pořádali turnaj v ping-pongu. Konec měsíce jsme zakončili na škole v přírodě a moc jsme si ji užili. 

4A+5AB
Ve družině 4.A, 5. A a B děti měly za úkol vytvořit z Nespreso kapslí na čtvrtku něco, dle své fantasie.