Čtvrťáci v Pirně

Čtvrťáci v Pirně

Děti dnes 6.5. v pořádku dorazily do Pirny. Počasí krásné, hned vyrazily na výlet na pevnost Königstein. Překvapením bylo, že se muselo jít pěšky, žádný výtah 🙂 Přesto nálada dobrá. Odpoledne ubytování, pracovní listy, povlíkání postelí a večeře. Už víme, že ve středověku jedli lidé pávy. Zdravíme a přejeme dobrou noc.

7.5. Dnes Drážďany, Hygienemuseum a Stadtrallye Dresden. Děti statečně šly i v tomto parném létě. Máme skupinky Rebelů, Masters a Lollies. Všichni zdraví a čilí, máváme z hřiště, těšíme se na večeři.

8.5. Dnes obrovská pochvala pro dětské poutníky po Saském Švýcarsku. Ušli bez remcání 17 km a stovky schodů. Klobouk dolů! Bastei, Švédské schody, Skalní hrad a prevoz přes Labe tam i zpátky. Těšíme se na řízky a zítra do německých rodin. Večer trénink na Fit in Deutsch.

9.5. Ubytovali jsme se v rodinách, odpoledne piknik s rodiči a našimi novými kamarády. Zítra opět sportovně turisticky ze Stadt Wehlen na Königstein, tam nás čeká lanový park.

10.5. Dnes pěší turistika ze Stadt Wehlen do lanového centra na Königsteinu. Děti nadšeně lezly, kde se dalo i nedalo. Po 2,5 hodině jsme je museli vyhánět ze stromů. Poté odjezd do rodin, všech jsme se ptali, děti i rodiny spokojené. Zítra obhlídka bašty v Pirně a pak na shledanou na nádraží v Praze!