Reminiscenční projekt – 4.B

Reminiscence

S babičkami a dědečkem jsme se setkali celkem třikrát. Při prvním setkání jsme si povídali o jejich dětství, rodině, škole a zálibách.

Při druhém setkání jsme vyráběli plakáty ze života naší babičky a dědečka. Lepili jsme fotky a obrázky, které jsme si předtím našli na internetu.

Vrcholem projektu Reminiscence bylo třetí setkání se seniory, kdy žáci svátečně upravili a vyzdobili stoly v átriu, naservírovali vlastnoručně připravené pohoštění a přivítali své babičky a dědečka v improvizované kavárně. Každého z hostů hezky představili a jako překvapení mu zazpívali jeho oblíbenou písničku. Emoce pracovaly a odměnou byla i nějaká ta slzička dojetí. Ukázalo se, že duše našich babiček i dědečka vůbec nestárnou, jsou plné elánu i krásných vzpomínek. Kdo by se nechtěl setkat s kaskadérem, který účinkoval ve více než čtyřech stech filmech nebo snad s jazykovou expertkou, s dámami laskavými a vzdělanými? Naše milé babičky a dědečku, děkujeme za krásný čas strávený s vámi!