Waldpark – 5.A

Waldpark

Pondělí 2.10.2017
Na jazykový projekt „Reise in die Galaxie“ jsme v pořádku dojeli do Waldparku a hned ve dvě hodiny začal program řezáním a malováním výrobků ze dřeva a následovaly veselé sportovní hry v hale. Večer diskotéka s vyhodnocením nejlepších vesmírných účesů a obleků.

Úterý 3.10.2017
Dopoledne hra pit pat, německé pracovní listy k tématu Galaxie a trochu počítání. Odpoledne střílení z laseru nebo lezení na horolezecké stěně a výlet na rozhlednu Carlsturm. Večer promítání krátkého filmu k Tag der Deutschen Einheit a Doba ledová, obojí v němčině.

Středa 4.10.2017
Dopoledne jsme jeli autobusem do planetária Rodewisch, kde jsme shlédli program o vesmíru a jednotlivých planetách v němčině a prohlédli si veliký dalekohled. Odpoledne jsme šli krásnou procházkou lesem do Morgenröthe, kde na nás čekala prohlídka kosmického muzea a film o vesmírné stanici ISS. Večer nás čekal bowling.

Čtvrtek 5.10.2017
Ráno paní učitelka vyhodnotila celkové bodování. Dopoledne někteří z nás ještě lezli na horolezecké stěně, ostatní stříleli z laseru. Poté jsme mikroskopovali, dodělávali německé pracovní listy, učili se písničku „Das Weltall“, uklízeli pokoje, balili a po obědě spokojení odjížděli domů.