Podpora čtenářství

Město Praha a německý Hamburg se přátelí již 30 let. V tomto roce jsme oslavili 30. výročí tohoto městského partnerství. Kvůli současné situaci způsobené koronavirem však není možné uspořádat opravdovou oslavu.
Stejně tak musela být zrušena celá řada plánovaných návštěv. Proto se snažíme najít jiný způsob, jak se potkat – třeba stavbou Čtenářského mostu, kterého se zúčastní i naše škola. Každá přečtená česká nebo německá stránka se počítá!

Vytiskněte si čtenářský seznam, kam budete vyplňovat počet stránek, které jste přečetli. Společně tak s dalšími českými a německými školami vytvoříme most, který Prahu a Hamburk propojí. Seznam s přečtenými stránkami můžete nechat v krabici na infocentru, nebo poslat paní učitelce třídní, případně rovnou Pavle Krummackerové, která sečte všechny přečtené stránky za naší školu a pošle do Hamburku.

První termín pro sčítání stránek je pondělí 30.11. Přečtené stránky za celou naší školu sečteme a zapíšeme na tuto stránku, kde je sčítání vidět.

Za měsíc listopad přečetly děti z naší školy celkem 29.883 stránek. Pokud počítáme 6 stránek na jeden metr, tak naše škola přečetla celkem skoro 5 kilometrů. Termín dalšího sčítání je 14.12., prázdné formuláře pro vyplňování stránek si mohou děti vyzvednout v infocentru nebo u paní učitelky třídní.

Děkujeme dětem, že čtou!