C3 – Erasmus Projekt in Stubai

Od 9.-15.4.2018 se děti ze 4.A a 4.B zúčastnily další části projektu Erasmus „Die Welt ist bunt – Die kunst zusammen zu leben“. Tentokrát se projekt konal v rakouské Stubai, kde jsme se sešli s našimi rakouskými i německými kamarády. Společně jsme absolvovali týdenní program, při kterém jsme si navzájem odprezentovali témata, která jsme do té doby doma absolvovali: Multikulti-Tag, Schulen aus aller Welt, Weihnachten und Ramadan. Naše děti vše bezvadně prezentovaly s pomocí power pointové prezentace v němčině. Dále jsme pořádali společné workshopy: Fair Trade produkty, filmový workshop s uprchlickou tematikou, tance z celého světa, móda z celého světa, školy z celého světa, islám a křesťanství. Společně jsme také navštívili křesťanský kostel a muslimskou mešitu a porovnávali jsme rozdíly obou těchto náboženství. Navštívili jsme také místní domov seniorů, vyrobili jsme leporelo s tématem „Kinder aus aller Welt“ (v šesti skupinách a s různými výtvarnými technikami), lyžovali jsme společně s našimi kamarády a lyžování jsme zakončili společným závodem ve slalomu. Večer jsme si buď hráli na hřišti nebo jsme byli plavat. Na závěr hráli kluci ve smíchaných mezinárodních družstvech fotbal a holky jim k tomu mohutně fandily.


Erasmus C3 – Leporello Kinder aus aller Welt {„component“:“album“,“open“:false,“userData“:{„id“:“380″,“items_per_page“:10}}