C1 – Návštěva Stubaie

27.3. – 2.4.2017 odjely děti ze čtvrtých tříd do rakouské Stubaie, aby tam se svými rakouskými kamarády pracovaly na další části projektu Erasmus s názvem „Ausländer unterhalten Ausländer“.

Přijetí v rakouské škole bylo velmi vřelé. Nejprve si děti pomocí power pointových prezentací (prezentace ČR, prezentace AT) navzájem ukazovaly, co všechno se v předcházejících částech projektu dozvěděly. Poté si prohlédly školu a zúčastnily se „zdravé svačinky“, kterou pravidelně jednou měsíčně připravují dětem rakouské maminky. Přestávky se v Rakousku tráví venku na zahradě s výhledem na okolní hory. Nádhera!

Společný program pokračoval třemi workshopy, na kterých se všechny rakouské i české děti vystřídaly:
1. Vyrábíme výrobky ze třetího světa (autíčka a peněženky)
2. Česko-německá jazyková animace a rozhovory
3. Děti učí své kamarády česky/německy pomocí her a stavebnice LÜK

Dále jsme se chtěli dozvědět něco o islámu a judaismu. Proto jsme navštívili muslimskou mešitu ve Fulpmes a židovské muzeum v Innsbrucku. Známe teď základní věci o islámu a židovství. Víme, že věřící muslim by neměl nikdy nikomu ublížit. A že bychom měli všechny lidi posuzovat bez ohledu na jejich barvu pleti, vyznání nebo jazyk. A že jsme za své životy a za náš svět spoluzodpovědní. Následující debata a česko-německý kvíz nám pomohly si všechno ještě zopakovat.

Samozřejmě nechyběly společné hry a sportovní aktivity, včetně lyžování a plavání. Všem se nám v Rakousku moc líbilo.