Projekt Cestovatel

Na druhé pololetí jsme pro děti připravili projekt "Šmudlíček cestovatel". Vybrali jsme jednoho barevného plyšáka - Šmudlíčka, který se bude po týdnu postupně střídat u dětí.
Každou středu vylosujeme jednoho Mravenečka a ten si ho vezme na týden domů. Připraví pro plyšáka společně s rodiči nějaký zajímavý program, o kterém pak bude povídat kamarádům.
Během tohoto týdne rodiče pořídí několik fotografií, jak se Cestovatel u Mravenečka měl, co pěkného společně zažili. Zajímavými tématy mohou být např. dovolená, výlet na hory, nakupování, výlet do parku, jak to vypadá v pokojíčku, u babičky, jaká zvířátka děti doma mají...

Smyslem tohoto projektu je, aby děti dokázaly za pomoci fotografií kamarádům vyprávět o svých zážitcích.

Šmudlíček v Africe - 0. ročník

Evička jela o Vánočních prázdninách se Šmudlíčkem do Afriky. Byli spolu v poušti a navštívili nejjižnější cíp Afriky. Potkali slony, lvy a taky tučňáky.


Šmudlíček na horách - 0. ročník

Poprvé na horách – S Liou vyrazil Šmudlíček do hor. Povozil se s maminkou na bobech, bydlel chvilku v iglú. Večer se díval s kamarády na pohádky a pak honem spinkat.


Šmudlíček na bruslích - 0. ročník

Tentokrát byl Šmudlíček u Alexe. Společně s ním se učil bruslit. Alex ho vzal na prohlídku Prahy a společně s rodiči mu udělali narozeninovou oslavu. Také mu ukázal, jak si má správně čistit zoubky.


Šmudlíček v Thajsku - 0. ročník

S Honzíkem se Šmudlíček povozil na slonovi, plavil se na řece Kwai. Viděl velké sochy Budhy a staré chrámy. Oba dva se nám vrátili spokojení, opálení a se spoustou krásných zážitků.


Šmudlíček v aquaparku - 0. ročník

Šmudlíček na korejské večeři a v aquaparku
Siwon ukázal Šmudlíčkovi svoji korejskou školu. Oslavili společně maminčiny narozeniny a pak se povozili na tobogánu v aquaparku.


Šmudlíček na tenise - 0. ročník

Týden s Julinkou utekl Šmudlíčkovi rychle. Navštívil školku, zatančil si na tanečkách a zahrál si tenis. Julinka vzala Šmudlíčka do divadla na představení Čtyřlístek. Bohužel se tam nesmělo fotit, a tak nemáme fotky. Ale to nevadí, zážitek to byl určitě krásný.


Šmudlíček v psím útulku - 0. ročník

Jurášek vzal Šmudlíčka na nákup. Nekupovali, ale jídlo k večeři pro sebe, ale nakoupili spousty dobrůtek pro pejsky v psím útulku. Šmudlíček s Juráškem tak udělali dobrý skutek. Pak si doma zahráli kuličky a Ubongo.


Šmudlíček na Slovensku - 0. ročník

Společně si Šmudlíček a Henry prohlédli Bratislavu. Zaskotačili si na dětském hřišti a pak ho Henry vzal na pořádný plavecký výcvik.


Šmudlíček na kole - 0. ročník

Šmudlíček na kole

S Adámkem si Šmudlíček zajezdil na kole, zahrál si fotbal a navštívil i zahradnictví v Líbeznici. Konečně pozval i bájného Pupíka.


Šmudlíček na Šumavě - 0. ročník

Šmudlíček na Šumavě

Davídek vzal Šmudlíčka na dva šumavské hrady Kašperk a Rabí. Pořád tam bylo tolik sněhu, že stavěli se sestřičkou sněhuláka. 


Šmudlíček v Mělníku - 0. ročník

Šmudlíček na výletě v Mělníku

Na Velikonoce barvili Barunka se Šmudlíčkem cibulová vajíčka a pak jeli na výlet do Mělníka. Podívali se na soutok Vltavy a Labe.