Nadace T. Maxové

Naše škola podporuje děti z Dětského domova Nymburk už od roku 2013. Podpora pro kamarády z domova je nejen finanční, jde hlavně o vzájemná přátelství a společné zážitky. Děti se setkávají při soutěžích nebo na dopravním hrišti. V říjnu 2015 se týmy Dětského domova a naší základní školy sešly ke společným fotbalovým zápasům vlastní Ligy mistrů. Více informací najdete ZDE.

Teribear hýbe Prahou

Naše škola se během září 2016 zúčastnla charitativní akce Teribear hýbe Prahou. Nejen naši čtvrťáci a páťáci běhali na Letné, ale i některé paní učitelky, rodiče a děti z jiných tříd. Proto se nám podařilo naběhat celkem 757,5 km a vyběhali jsme na dobročinné účely častku 37.875,- Kč. Moc všem účastníkům běhu děkujeme.

Celkově se na Letné vybralo 7 967 437,50 Kč a naběhalo 159 348,75 km.


Liga mistrů - 3.AB

Ve středu 21. října proběhl v naší škole první ročník „Ligy mistrů". Fotbalového turnaje se zúčastnily děti ze třetích tříd, děti z dětského domova v Nymburce a děti ze ZŠ Nedvědovo náměstí. Turnaj proběhl pod patronací fotbalového klubu AC Sparta Praha. Sparta věnovala do turnaje nejen věcné ceny, ale také každý účastník turnaje má možnost zúčastnit se ligového zápasu Sparty se Zbrojovkou Brno 28. 11. Rozhodčím celého turnaje byl bývalý hráč Sparty Luděk Stracený a turnaj moderovali dva mladí nadějní fotbalisté Patrik Čavoš a Martin Matoušek. Naše mladé fotbalisty také povzbuzoval tým roztleskávaček ze třetí a páté třídy. Naše liga mistrů byla nejen fotbalovým turnajem, ale taky byla součástí projektu, ve kterém pomáhají děti z naší školy dětem z dětského domova v Nymburce.


Adventní projekt nejmenších

V roce 2014 jsme adventní slavnost našich nejmenších školáků částečně proměnili na charitativní akci. Ve spolupráci s nadací T. Maxové a za velké pomoci maminek jsme vyrobili a na Vánočním trhu prodali spoustu krásných dárečků, které děti vyrobily v adventních dílničkách.

Pokladnička se plnila velmi rychle, děti z dětského domova v Nymburce budou mít bohatší nadílku. Děkujeme všem, kdo jste přispěli. Výtěžek akce byl 17.689,- Kč.


Kavárna Nadace Terezy Maxové

První a druhé třídy vyráběly v adventních dílnách vánoční dárky, které jsme před vánoční besídkou prodávali rodičům a přátelům školy. Vybrali jsme fantastickou částku 18.000,- Kč, kterou darujeme dětem z dětského domova v Nymburku.

Děkujeme všem, kteří se na sbírce podíleli. Děti z Nymburka budou mít radost.