Sociální projekty

Děti naší školy vedeme k sociálnímu cítění a učíme je pomáhat slabším a potřebným. V každém ročníku se věnujeme jednomu sociálnímu projektu.

Spolupráce s Nadací Terezy Maxové - 1.AB + 2.AB

Adventní dílny - 1.AB + 2AB

Každoroční adventní dílny nám pro třídy 1ab + 2ab pomohla připravit paní Monika Štibrányi. Moc děkujeme.
Výtěžek z prodeje těchto dárečků bude věnován na podporu dětského domova v Nymburce.

Dopravní hřiště - 1. třídy

Začátkem května navštívili naši prvňáci spolu s dětmi z dětského domova v Nymburce dopravní hřiště Glowackého, kde museli na různých stanovištích prokázat své znalosti a dovednosti. Jezdili na kole, poznávali dopravní značky, diskutovali o první pomoci a bezpečném chování chodců i cyklistů. Vše probíhalo pod dohledem policistů, kteří dětem na závěr udělili "První řidičský průkaz" na kolo, koloběžku i tříkolku. V průběhu akce jsme ochutnávali chutné občerstvení od rodičů.

Spolupráce s Nadací Terezy Maxové - 3.AB

Liga mistrů - 3.AB

Ve středu 21. října proběhl v naší škole první ročník „Ligy mistrů". Fotbalového turnaje se zúčastnily děti ze třetích tříd, děti z dětského domova v Nymburce a děti ze ZŠ Nedvědovo náměstí. Turnaj proběhl pod patronací fotbalového klubu AC Sparta Praha. Sparta věnovala do turnaje nejen věcné ceny, ale také každý účastník turnaje má možnost zúčastnit se ligového zápasu Sparty se Zbrojovkou Brno 28. 11. Rozhodčím celého turnaje byl bývalý hráč Sparty Luděk Stracený a turnaj moderovali dva mladí nadějní fotbalisté Patrik Čavoš a Martin Matoušek. Naše mladé fotbalisty také povzbuzoval tým roztleskávaček ze třetí a páté třídy. Naše liga mistrů byla nejen fotbalovým turnajem, ale taky byla součástí projektu, ve kterém pomáhají děti z naší školy dětem z dětského domova v Nymburce.

Reminiscenční projekty s domovy pro seniory - 4.AB