Jo-Yo

Logo_Jo-Yo.jpg

Občanské sdružení JO-YO má za úkol organizovat dětské kulturní a sportovní akce pro děti, které vyrůstají v prostředí německého jazyka nebo se tento jazyk intenzivně učí. Myšlenka vznikla v průběhu Pražského divadelního festivalu německého jazyka v listopadu 2005.
Se sdružením spolupracují pražské školy vyučující němčinu, profesionální hudebníci a německy mluvící evangelická církev. Náš záměr je podporován Velvyslanectvím Německé spolkové republiky.

Europa Haus der Musik

Logo_Europahaus der Musik.gif

V roce 2008 jsme navázali spolupráci s orchestrem „Europa Haus der Musik" z německého městečka Heilsbronn. Dětský orchestr v Heilsbronnu vede paní Opp. Od té doby spolu oba dětské orchestry hrají alespoň jednou ročně buď v Heilsbronnu nebo v Praze. Při společných projektech uplatní české děti to, co se v němčině už naučily.

Europaschule am Fließ

Logo-Berlin_Tisk.jpg

V roce 2008 jsme v rámci prvního mezinárodního projektu Comenius navázali spolupráci s německou základní školou Europaschule am Fließ nedaleko Berlína v městečku Schildow. Od té doby jsme úspěšně zvládli tři společné dvouleté projekty a v současné době běží čtvrtý pod hlavičkou Erasmus+.

Volksschule Neder

Logo_Neder.jpg

V roce 2008 jsme v rámci prvního mezinárodního projektu Comenius navázali rovněž spolupráci s rakouskou základní školou Volksschule Neder ve Stubaital. Od té doby jsme ji již několikrát navštívili a dokonce jsme ve Stubai na ledovci i lyžovali. Spolupráce je velmi úspěšná a trvá dodnes.

Friedrich-Schiller Gymnasium

Logo_friedrich-schiller-gymnasium-pirna.png

Gymnázium Friedricha Schillera v Pirně nabízí českým studentům středoškolské vzdělání v němčině od sedmé třídy. S gymnáziem spolupracujeme již více než deset let při výměnných zájezdech, při nichž české děti bydlí v Pirně v německých rodinách a německé děti v Praze v českých rodinách. Zároveň pro ně vždy připravujeme společný program, děti si dopisují a posílají si výsledky svých německých projektů.